Revamil® hydrofilní gel

Od rozbitých kolen až po chronickou ránu

Revamil® hydrofilní gel je 100% čistý med pro použití v medicíně. Je určen pro ošetřování chronických a infikovaných ran. Rychlé zhojení rány je dosaženo kombinací vlhkého prostředí rány, antibakteriálních vlastností a protizánětlivých účinků gelu na bázi medu Revamil®.

Med při hojení ran

Díky svým unikátním vlastnostem a kontrolovanému způsobu výroby je
Revamil® hydrofilní gel vhodný pro nejrůznější typy ran:

 • drobná zranění, odřeniny, řezné rány – jako prevence proti infekci
 • bércové vředy
 • diabetické ulcerace
 • proleženiny
 • popáleniny
 • zbytkové infekce při závěrečných fázích hojení

Mimo to:

 • podporuje regeneraci tkání,
 • uklidňuje poranění.

První zmínky o léčbě medem pocházejí ze starobylého Egypta, cca z roku 1650 př. n. l. (papyrus Edwina Smithe), kde byl med používán k ošetřování ran. Již v té době byly známy jeho antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a proto se používal jako desinfekce při kožních ulceracích, infekčních ranách i jako prevence proti nehezkým jizvám. Jako léčebný prostředek se medové přípravky používaly i ve starém Řecku a Římě. Jejich používání přetrvávalo až do období renesance. Ve 20. století, během 1. světové války, používali med jako prevenci proti infekci popáleninových lézí a k léčbě infikovaných ran vojáci. V roce 1963 byla objevena skupina enzymů se souhrnným názvem glukóza oxidáza jako důležitý faktor v boji proti infekci v ráně. Díky nejmodernějším metodám výzkumu máme stále větší přehled o faktorech, které hrají podstatnou roli při hojivém působení medu v ráně.

Společností Bfactory in Wageningen, ve spolupráci s Universiteit van Wageningee (Holandsko), byl vyroben extrémně čistý sterilní med Revamil®, který je jako součást moderní vlhké terapie optimalizovaný pro léčebné použití při hojení ran. Revamil® má veliké množství vlastností, které mají rozhodující funkci při ošetřování rány. Med pro použití v přípravcích Revamil® je vyráběn speciální metodou v přísně kontrolovaných podmínkách. Gel se dokonale vstřebává do rány a dostává se tak i k povrchům v hlubších vrstvách rány.

Přípravek Revamil® se z velké části skládá z cukrů, malého množství vody, organických sloučenin a enzymů. Enzym glukóza oxidáza se do medu dostává, když včely „přeměňují“ nektar, který nasbíraly, na med a společně s dalšími faktory zajišťuje jeho antibakteriální vlastnosti. Při kontaktu s ránou se Revamil® rozředí vlhkostí v ráně a tím se aktivuje enzym glukóza oxidáza, který je "odpovědný" za průběžnou tvorbu velmi nepatrného množství (0,003 %) H2O2, které je dostatačující k likvidaci patogenních bakterií.

V některých zdravotnických zařízeních se H2O2 ještě stále používá v 3% koncentraci, která je velmi vysoká a tím i škodlivá při ošetření chronické rány. Toto nebezpečí nehrozí při použití hydrofilního gelu Revamil®!!!

Revamil®

Hydrofilní gel, který se skládá ze 100% sterilního lékařského medu a je určen pro ošetřování všech typů ran.

Med a hojení ran

Med je nejstarší přírodní antibiotikum. Rychlé zahojení rány je dosaženo kombinací vlhkého prostředí rány, antibakteriálních vlastností a protizánětlivých účinku Revamil®.

Optimální antibakteriální ochrana

Revamil® se z velké části skládá z cukrů, malého množství vody, organických sloučenin a enzymů. Enzym glukózooxidáza se do medu dostává prostřednictvím včel a společně s dalšími faktory zajišťuje antibakteriální účinky přípravku Revamil®. Enzymová aktivita je účinná 50 hodin.

Jak účinkuje Revamil®

Při kontaktu s ránou se med rozředí s vlhkostí v ráně a aktivuje se enzym glukózooxidáza. Enzym glukózooxidáza je zodpovědný za kontinuální tvorbu velmi malého množství peroxidu vodíku (0,003%). Tato koncentrace peroxidu vodíku je ovšem dostatečně vysoká na to, aby usmrtila patogenní bakterie, a naopak nemůže uškodit hojící se ráně.

Pomalé uvolňování

Peroxid vodíku se tvoří velmi zvolna a tato reakce probíhá pouze za přítomnosti medu v ráně. Mimo ránu k žádné reakci nedochází, a proto zdravá tkáň zůstává nedotčená. Rychlost, jakou se všechen med v ráně rozpouští, závisí na míře tvorby výpotku rány.

Nízké pH

Díky účinnosti glukózooxidázy vzniká také glukónová kyselina. Glukónová kyselna je nejdůležitější organická kyselina v medu a reguluje kyselé prostředí v ráně (nízké pH). Kyselé prostředí rány podporuje hojení rány a brzdí růst bakterií.

Nízká aktivita vody

Díky nízké aktivitě vody v medu, může většina bakterií jen stěží přežít.

Test účinnosti ochrany proti bakteriím

Milion bakterií se v časovém okamžiku 0 smíchá s 1 gramem medu. Poté se určuje po 24 a 48 hodinách počet žijících bakterií na gram medu. Po 24 hodinách je Pseudomonas aerigunosa usmrcena a počet Staphylococcus aureus a Enterococcus faecalis silně zmenšen. Po 48 hodinách je počet bakterií ještě nižší.

Test MRSA a MSSA s Revamil®

K ověření, zda je přípravek Revamil® honey také efektivní proti kmenům Staphylococcus aureus, rezistentním na antibiotika (MRSA), byl proveden srovnávací provokační test na Oddělení lékařské mikrobiologie Zdravotnického centra v Amsterodamu. Ve vyprovokovaném testu MRSA a MSSA Staphylococcus aureus s Revamil® byly dokázány baktericidní účinky.

Zvlhčuje prostředí rány

Díky vysoké koncentraci cukru má Revamil® silné hydrofilní účinky a vlhkostí tkáně je přitahován k ráně. Tímto vznikne vlhké prostředí rány, které stimuluje hojení rány.

Hygiena a bezpečnost použití

Revamil® je sterilizován gama zářením a jeho prodejní balení zaručuje hygienický a bezpečný způsob práce.

Neutralizace zápachu z rány

Bakterie v ráně se podílejí na nepříjemném zápachu, Antibakteriální účinností přípravku Revamil® je zápach z rány silně redukován.

Žádné zbytky v ráně

Revamil® se v ráně rozpouští a zachycuje se v sekundárním obvazu rány. V ráně nezůstávají žádné zbytky.

Snížení bolesti

Z případových studií vyplývá, že po několika dnech ošetřování ulcus cruris (bércového vředu) prostřednictvím přípravku Revamil® se stížnosti na bolest u pacienta snižují.

Bez alergických reakcí

U přípravku Revamil® nejsou známy žádné alergické reakce. U Revamilu byla provedena analýza na toxicitu, přecitlivělost a podráždění. Tato analýza byla provedena pomocí Bioscanu, certifikovaných laboratoří v Bilthovenu. Z analýzy vyplynulo, že je přípravek Revamil® plně snášen.

Aplikace – průběh hojení

Před použitím přípravku Revamil® ránu očistěte netoxickým a šetrným oplachovým roztokem (např. Microdacyn 60 Wound care). Přiměřené množství gelu (cca 2g na ránu 8x8 cm) neneste na povrch rány nebo na sekundární krytí rány, kterým se rána přikryje. Sekundární krytí rány se připevní obvyklým způsobem. V závislosti na typu rány tento postup opakujte 2-3x za týden. U některých pacientů může Revamil® způsobovat krátkodobé podráždění okamžitě po nanesení přípravku, které během krátké doby zmizí. Revamil® krytí aplikujte na vyčištěnou ránu. Krytí musí být v přímém kontaktu s ránou. Krytí vyměňujte dle potřeby, nejdéle za 3dny.

Revamil® je vhodný pro nejrůznější typy poranění:

 • Akutní rány – traumatické rány, odřeniny, opařeniny, popáleniny
 • Chronické rány – bércový vřed, diabetická noha, proleženiny, pooperační rány

Revamil je dodáván v balení:

 • Revamil® single dose (s aplikátorem) 2g (rozměr/balení), 1ks v balení, 01 (skupina VZP), Z (RL,ZUM), 81893 (kód VZP)
 • Revamil® single dose (s aplikátorem) 12x2g (rozměr/balení), 12ks v balení, 01 (skupina VZP), Z (RL,ZUM), 81894 (kód VZP)
 • Revamil® tuba 18g (rozměr/balení), 1ks v balení, 01 (skupina VZP), Z (RL,ZUM), 81892 (kód VZP)
 • Revamil® krytí 8x8cm (rozměr/balení), 7ks v balení, 01 (skupina VZP), Z (RL,ZUM), 81895 (kód VZP)

Filozofie společnosti A care a.s.

Filosofií společnosti A care a.s. je, být jedničkou ve všech oborech své činnosti, poskytováním nejkvalitnějších služeb, servisu, sledováním výzkumu, nejmodernějších medicínských postupů a objevů. Jsme společností, která je nositelem mnoha inovací, a která jako první přináší na trh mnohé z toho, o čem se teprve zítra povedou odborné diskuse. Chceme být těmi, kteří ruší stereotyp a pomáhají uplatňovat veškerý potenciál zdravotníků.

Chceme být společností, která neprodává jen výrobky, ale pomáhá zdravotníkům uplatňovat moderní technologie v jejich každodenní praxi tím, že nacházíme a nabízíme ucelená systémová řešení. Vedení společnosti garantuje plnění požadavků legislativy, účinnosti a neustálé zlepšování systému managementu kvality.

 • Kvalitní služby
 • Managementu kvality
 • Moderní metody
 • Moderní technologie
 • Systémová řešení
 • Vysoká odbornost
Četl jsem a souhlasím.
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování svých služeb (návštěvnost webu a statistiky). Přečtěte si prosím podmínky souhlasu s používáním těchto souborů na tomto webu a můžete se dobrovolně rozhodnout. Podmínky souhlasu ZDE.